Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Anlaşmalı kargo firmanız hangisidir?

İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinize ait gönderiler, MNG Kargo tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir?

Siparişlerinizin kargoya verilmesi ile ilgili süre; hafta sonları, dini ve resmi tatil günleri hariç 24 saattir. Kampanya zamanlarında yaşadığımız yoğunluktan dolayı 1-3 günü arasında gönderim gerçekleştirilir.

 

 

Siparişim Ne Zaman Tarafıma Teslim Edilir?

Siparişleriniz kargoya verildikten sonra, MNG Kargo'nun tarafınıza yapacağı teslimat süresi, gönderim uzaklığına göre 1-5 iş günü arasında değişmektedir.

 

 

Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil midir?

Sitemizden aldığınız tüm ürünlerin fiyatına KDV dahildir.

 

 

Sipariş ödemesini nasıl yapabilirim?

İnternet sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde;

  • Anlaşmalı kredi kartları ile 9 taksite kadar.
  • Kredi kartı özellikli bankamatik kartları ile tek çekim.
  • Havale veya EFT işlemleri ile.
  • Kapıda nakit ödeme ile.
  • Kapıda kredi kartınız ile.

Sipariş ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

 

 

Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizde, siparişiniz hazırlandığı zaman tarafınıza e-posta ile bilgi mesajı gönderilmektedir. Siparişiniz, anlaşmalı kargo firmasına teslim edildikten sonra, cep telefonunuza SMS ile kargo takip numaranız ve tahmini teslim tarihi bildirilir. Bu yüzden iletişim bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir biçimde yazmanız önemlidir.

 

 

Siparişimi Farklı Bir Kargo İle İsteyebilir Miyim?

Sadece MNG Kargo ile anlaşmamız bulunmaktadır. 

 

 

Kapıda Nakit veya Kredi Kartı ile Ödeme İmkanım var mı?

Evet, kapıda ödeme seçeneğimiz vardır.

Kapıda ödeme, siparişe ait ödemeyi kargo firmasının teslimatı sırasında yapmak isteyen müşterilere, satıcı firma Siyezen'in sunduğu bir ödeme şeklidir. Müşteri ürünü, ilgili web sitesinden satın alımı sırasında, ödeme tipi olarak, KAPIDA ÖDEME NAKİT ya da KAPIDA ÖDEME KREDİ KARTI seçeneğini seçerek alışverişi gerçekleştirir.

Kapıda ödeme yöntemi ile verilen siparişlerin teslim bilerek ve isteyerek  alınmaması durumunda ilgili kişi gidiş dönüş kargo ücretlerini ödemek durumunda kalır.

 

 

Kapıda Ödeme Bedeli Nedir?

Kapıda ödeme bedeli, genellikle Kargo Bedeli ile karıştırılan bir ödeme şeklidir. Kapıda ödeme bedeli, kapıda ödeme tercihi kullanarak alışveriş yapan müşterilerin, almış olduğu hizmet karşılığı ödediği bir tutardır. Bu tutar kargo firmasının size sunduğu hizmetin bir bedelidir ve kargo firmaları tarafından ek bir ücrete tabidir.

 

 

İade Durumunda, Kapıda Ödeme Bedeli Ne Olur?

Kapıda ödeme yöntemiyle satın alınmış ürünlerin, iade edilmesi durumunda, müşteriye sadece iade etmiş olduğu ürüne ait tutar ödenir. Kapıda ödeme hizmeti kullanıldığı için, müşteriye kapıda ödeme bedeli ve kargo ücreti geri iade edilmez.

 

 

Satın Aldığım Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

Mesafeli satış sözleşmesinin, 14.madde kapsamında yer alan ürünlerin dışında kalan, müşterinin satın almış olduğu ürünü kullanılmamış, etiketi koparılmamış, yıkanmamış, orijinal paketi ve ürüne ait faturası olması koşuluyla ondört (14) gün içinde, faturanızın altındaki iade formunu doldurarak MNG Kargo ile iade edebilirsiniz. 475160278 cari koduyla tarafımıza gönderebilirsiniz.

 

 

İade Etme Süresi Ne Kadardır?

6502 nolu Tüketici Yasasında yer alan, " tüketici ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ondört ( 14 ) gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkına sahip olunan ürünler, mesafeli satış sözleşmesinin 14.maddesi içinde yer alan ürünlerin kapsamı dışında kalan ürünlerdir.

 

 

İade Edeceğim Ürünlerin Kargo Masrafı Kime Aittir?

Müşterinin kargo bedeli ödeyerek, satın aldığı ürünlerin, hepsini ya da bir kısmını iade etmesi durumunda;

Ürün iadesini anlaşmalı kargo ile göndermesi gerekmektedir. (MNG KARGO. Cari No: 475160278)

Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın alt tarafında bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak, MNG Kargo ile 475160278 Cari kodu ile "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz, MNG Kargo haricindeki diğer kargo, taşıma yada kurye şirketleri ile yapılacak olan ürün iadelerine ait gönderim masraflarının tamamı müşteri tarafından ödenir. Aksi takdirde karşı ödemeli gelen kargolar satıcı tarafından kabul edilmeyecektir.

 

 

Kapıda Ödeme İle Gerçekleşen Alışverişin İade İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın alt tarafıdna yer alan iade formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi (hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN numarası) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır.

Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN numara bilgisi olmadan iade ürüne ait ücret iadesinin yapılması, mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. IBAN numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. IBAN numara iletme yükümlülüğü tamamen müşteriye aittir.

 

 

Neden Sadece Fatura Üzerinde Yazan İsme İade İşlemi Yapılmaktadır?

İlgili kanun maddeleri gereği ücret iadeleri faturada yazan isme iade edilebilmektedir. Eğer faturada yazan isme ait bir IBAN numarası yok ise ücret iadesi gerçekleştirilemez ve ürünler müşteriye tekrar iade edilir.

 

 

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

İadeleriniz için MNG KARGO firmasına sadece 475160278 nolu cari kodumuzu vermeniz yeterlidir. 

 

 

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

İade etmiş olduğunuz ürünün ücret iadesi, iade kabul merkezimize ulaştığı tarihten 3 - 14 iş günü içinde, kredi kartınıza/banka hesabınıza iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-3 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre içindeki tüm yaptırımlar ve uygulamalar ilgili bankanıza aittir. Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın alt tarafında yer alan İade Formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi (hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN numarası) yazmayı unutmayınız. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. İade işlemlerinde sadece ürün bedeli iade edilmektedir, kargo ücreti yada kapıda ödeme bedelinin geri iadesi yapılmamaktadır.

 

 

Takisitli Alışverişlerin İadesi Nasıl Ödenir?

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebilirsiniz.

Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

 

 

Faturam Sipariş İle Birlikte Teslim Edilmedi, Ne Yapmalıyım?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kargo poşetinin içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişiniz ile birlikte gelmediyse

0 850 305 10 99nuarasını arayarak müşteri temsilcimiz ile görüşebilir ve tekrardan talep edebilirsiniz.

  • Unutulmamalıdır ki, tüm iade işlemlerinde ürüne ait faturayı ibraz etmek yasal bir zorunluluktur.
 

 

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

İptal talebinizi 0 850 305 10 99 nolu müşteri hizmetleri telefonlardan bize ulaşarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz hazırlanma durumuna geçmediyse iptal işlemi gerçekleştirilir ve eğer ödeme yaptıysanız bu ödeme hesabınıza tekrar aktarılır. Hazırlanma aşamasından sonra ne yazık ki siparişinizi iptal edememekteyiz. Lakin hazırlanma aşamasından sonra iade edebilirsiniz. 

 

 

Saygılarımızla,

 

Siyezen.com Ekibi.

 
 
 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR